Wordle po Polsku

Codziennie nowe wyzwanie Wordle w języku polskim, inspirowane fantastyczną oryginalną grą angielską i grą planszową z 1955 roku znaną jako Giotto

Jeśli nie znasz zasad gry, przeczytaj tutaj jak grać w wordle

Zagraj teraz
Wyzwanie dodane 25 Czerwca 2024

Jak grać w Wordle

Gra wymyślona przez Josha Wardle'a opiera się na bardzo prostych zasadach, gracz ma 6 prób odgadnąć słowo składające się z 5 liter. Każda próba otrzymuje dodatkową sugestię poprzez system kolorów:
  • 🟩 Zielony: Litera jest we właściwym miejscu
  • 🟨 Żółty: Litera jest w słowie, ale nie jest we właściwym miejscu
  • ⬜ Szary: Litera nie jest w słowie

Nie jest również możliwe użycie wymyślonych słów lub bezsensownych sekwencji liter! Mechanika gry jest identyczna z grą planszową Giotto z 1955 roku. Pod koniec gry, jeśli dobrze zrozumiałeś, możesz udostępnić swój wynik w wybranych sieciach społecznościowych i rzucić wyzwanie wszystkim znajomym, aby ukończyli codzienne wyzwanie przed tobą lub w mniejszej liczbie prób! Każdego dnia nasza redakcja wybiera 5-literowe słowo i wyzwanie otwiera się na tej stronie dostępnej dla wszystkich użytkowników serwisu!

Rada

Po uruchomieniu gry użytkownik może spróbować wpisać pierwsze 5-literowe słowo, które przyjdzie mu do głowy, oczywiście im więcej różnych liter zawiera ta pierwsza próba, tym lepiej będzie dla ciebie;) Po pierwszej próbie system przekaże informację zwrotną w oparciu o kod koloru, o którym mówiliśmy powyżej, zwróć szczególną uwagę na tę fazę, więc nie używaj szarych liter w następnym słowie i zmień pozycję na żółte. Kontynuacja w tym sensie nie powinna być dla Ciebie trudna do osiągnięcia wyniku, chociaż czasami słowo może być bardzo trudne do odgadnięcia, w takim przypadku możesz kliknąć, aby uzyskać podpowiedź w stylu krzyżówki. Ale uważaj, sugestia nigdy nie będzie łatwa do zrozumienia! Baw się dobrze!!

Poprzednie wyzwania